SEO Dobre linki dzięki forom

Dziś kilka wskazówek dotyczących budowy naturalnego profilu linków z wykorzystaniem forów dyskusyjnych. Dotychczasowe doświadczenia z aktualizacjami algorytmu pozwolą nam zmniejszyć ryzyko tego, że nasze strony poniosą straty w wyniku kolejnych aktualizacji silnika google.

Wcześniejsze aktualizacje Pingwina oraz analizy ręcznych filtrów pokazują nam, że najbardziej narażone na filtry są strony które:

  • Pozyskują linki w sposób hurtowy, tzn.: decydują się na masowe katalogowanie, systemy wymiany linków, czy też automatycznie publikowane komentarze na blogach i forach. Często jest to połączene kilku źródeł, zawsze na dużą skalę;
  • Przeoptymalizowanie czyli nadużywanie pozycjonowanych słów kluczowych w anchorach to łatwy sposób na wychwycenie, że działania mają na celu poprawę pozycji w wyszukiwarkach.

Jednym ze źródeł, które przynoszą bardzo dobre rezultaty w zadbaniu o urozmaicony, naturalny profil backlinków, są fora dyskusyjne. Głównym warunkiem jest to, aby nie popełniać wspomnianych wyżej błędów, a więc należy traktować je jako uzupełnienie strategii pozyskiwania linków, a nie główne źródło, oraz uważać na używane frazy.

Informacja na temat tego, jak NIE linkować z forów, znajduje się w pomocy Google.

Przykładowo:

Cześć tu Stefan jak tam u was zdrowie?

zapraszam do zapoznania sie z naszą oferta www

 

Jak widać, problemem są mocno zoptymalizowane linki, w przypadku których jasno widać, że celem wypowiedzi było wyłącznie zamieszczenie linka pozycjonującego. Jeśli komentarz wnosiłby coś wartościowego do dyskusji, a linki zostałyby wstawione w sposób nie budzący zastrzeżeń pozostałych użytkowników, to również wyszukiwarki nie powinny uznać ich za nienaturalne.

Fora zawsze były i będą miejscem wymiany poglądów, zagorzałych dyskusji, trollingu;). W przeciwieństwie do katalogów, czy tzw. precli, są ona tworzone dla użytkowników, a nie wyłącznie w celu umożliwienia wstawienia linków pod kątem seo. Tak więc fora mogą nam  jeszcze długo posłużyć jako źródło naturalnych, mocnych linków.

Przeprowadzenie kampanii na forach tematycznych

 

Ważnym sposobem na zdobywania linków  jest to by nie ograniczyć sie jedynie do stosowania pozycjonowanych słów kluczowych w anchorach. Najbardziej naturalnie wyglądają posty zawierające link w postaci adresu strony, czy też słów takich jak „tutaj”, „na tej stronie”, „ta firma” itp. Niestety wiele osób ogranicza się do krótkiego komentarza (jak w przykładzie z pomocy Google) i odesłania do strony w postaci linka ze słowem kluczowym w anchorze, co nie jest mile widziane ani przez wyszukiwarki, ani przez użytkowników forów czytających takie sztuczne rozmowy. Patrząc na moderację forów, linki ze słowami kluczowymi najbezpieczniej jest zamieścić w stopkach (o ile zezwala na to regulamin), aby nie zostały usunięte… jeśli jednak stopki na wielu forach będą miały podobną postać (te same słowa kluczowe), ryzykujemy uznaniem takiego linkowania za nienaturalne.

Ponadto, linki z forów powinny kierować nie tylko do strony głównej. Wręcz zalecane jest wykorzystanie tego źródła do zdobycia głębszych linków np ofertowych. Zatem najbardziej skorzystają na tym sklepy internetowe, które szybko zwiększą liczbę linków do podstron kategorii, lub produktów.

Jakie są Wasze doświadczenia ze zdobywaniem linków z forów tematycznych?

 

Zapraszamy także do współpracy w temacie pozycjonowanie seo www.departament.org

Rate this post