Dlaczego strona www jest tak ważna? Aktualizacja 2020

Strona (witryna) internetowa to jeden z najbardziej znaczących, pod względem strategicznym elementów majątku firmy.
Korzyści posiadania strony www nie mierzy się bowiem tylko i wyłącznie wynikami e-handlu w e-commerce.
Strona www to najlepsza, najbardziej widoczna wizytówka firmy – to jej internetowa twarz Twojej firmy.
To jak Klienci widzą Twoją stronę www, w dużej mierze przekłada się na wizerunek Twojej Firmy w ich oczach, czyli Twoich potencjalnych lub co gorsza obecnych klientów.
Strona wygodna, funkcjonalna, zgodna z aktualnymi standardami i współczesnym nowoczesnym designem, świadczyć będzie zawsze o tym, że firma stara się stworzyć swoim potencjalnym Klientom najlepsze, najbardziej komfortowe warunki do komunikacji, oraz stwarzać im warunki do efektywnego poszukiwania informacji na temat produktów, usług, czy informacji o samej firmy. Dostarczając im np podstawach danych o adresie czy dojeździe do samej firmy. Nadrzędnym celem, co oczywiste, jest stworzenie warunków tak transparentnych i przejrzystych, by klient otrzymał poszukiwane informacje, właściwie od ręki.

Wygląd strony www i pierwsze wrażenie

Podobnie jak recepcja buduje prestiż firmy i pierwsze wrażenie, tak strona główna stanowi ważny element składający się na to, jak odczytywana jest firma – jej wartości, jej produkty, zasady funkcjonowania, a w końcu to, czym wyróżnia się na tle konkurencji.
dlaczego strona www jest wazna width=
Strona www, powinna być miejscem, w którym Klient bez problemów trafi do poszukiwanych przez siebie informacji.
Skonstruowanie funkcjonalnej strony internetowej, to podstawowe zadanie, które powierza się specjalistom w dziedzinie web design czy użyteczności tzw usability.
Aby strona www mogła dobrze spełniać swoją podstawową – czyli informacyjną – funkcję, wszystkie jej elementy muszą tworzyć spójny i czytelny system komunikacji na poziomie Firma – Klient.
Oprawa wizualna (web design) (grafika) jest ważnym elementem, który domyka całość projektu. Zrobienie pierwszego wrażenia jest możliwe tylko raz, dlatego bardzo staramy się, aby projekty graficzne współgrały z funkcjonalnością strony, aby ułatwiały interakcję, aby były zapamiętywane.
XXI wiek to era obrazów.
dlaczego powinienem mieć stronę wwwceny dobrych stron www
Forma jest równie ważna jak treść. Połączenie kreacji z funkcjonalnością, w sposób spójny, charakterystyczny i łatwo odczytywany daje w efekcie jednolity i wzbudzający zaufanie wizerunek naszej Firmy.

Jakie są zalety profesjonalnie zaprojektowanej strony:

  • Profesjonalna strona www zdecydowanie podnosi prestiż firmy czy marki, dzięki czemu brand staje się bardziej konkurencyjny i rozpoznawalny.

  • Dobrze zaprojektowana strona www ułatwia pozyskiwanie nowych klientów, witryna która wyróżnia się na tle konkurencji, cieszy się większym zaufaniem i jest spójna z prezentowaną treścią która wskazuje na jakość, na której powinno zależeć wszystkim tym, którzy sięgają po profesjonalne podejście do tematu projektowania stron www.

  • wzbudza zaufanie i zachęca do pozostania stałym klientem, bo po co szukać dalej, skoro znalazłam to, czego szukałam,

  • stanowi świetną formę reklamy, od Ciebie zależy co i jak opublikujesz i zaprezentujesz,

  • jest pomocna użytkownikowi – daje mu bowiem możliwość szybkiego uzyskania informacji, poznania oferty,

  • jest innowacyjna, intuicyjna i reprezentacyjna a przez to bardziej zapamiętywana i budująca wizerunek firmy w opinii klientów.

  • Jest zgodna z aktualnymi wymogami Google a to oznacza wyższe pozycje w rankingach, a tu już wchodzi na scenę pozycjonowanie SEO
5/5 - (59 votes)