Przydatne  pluginy do WordPress

Moja spersonifikowana i zaktualizowana Lista dobrych wtyczek pod SEO i optymalizacje do Wordpresa

1.  BAW Google Author – plugin, który dodaje Twój adres google plus do indexu, rezultatem czego w wynikach google linkuje sie również Twoj profil G+ (to zabieg raczej wizerunkowy, choć wpływ na pozycje ma) alternatywa to Google Plus Authorship

2.  WordPress SEO by Yoast–  Dobry plugin do optymalizacji bloga. Posiada tester słów kluczowych i kilka przydatnych opcji do sprawdzania poprawności wpisów. Wyparł praktycznie wszystko (moim zdaniem) co jest obecnie na rynku w darmówkach.

3 . Google XML Sitemaps – każdy kto cokolwiek realizuje w internecie powinien wiedzieć czym jest sitemap :) ta wtyczka to właściwie fundament.

4. Wordfence – wtyczka która pilnuje bezpieczeństwa WP, Przeszukuje rejestr plików i pokazuje kiedy i kto prowadził zmiany w kluczowych plikach wp. Ma również snifer IP który jest całkiem przydatny do weryfikacji ruchu np z chin :) Polecam.

5. Shareaholic  – Kombajn do wtyczek social media pod artykułami, obowiązkowo.

6. Disqus Comment System – Jedyna słuszna alternatywa do komentarzy na blogu

7. WP-Optimize – plugin do optymalizacji tabel Mysql i oczyszczania bloga z rożnego rodzaju drobnych elementów które go zapychają, jeden z lepszych, testowałem wiele. Istniej możliwość zakupu premium ale w darmowej wersji dobrze spełnia zadania do optymalizacji.

8 . WP Super Cache – podobnie jak optymalizator ma za zadanie przyspieszać bloga, jest to jedn z elementów składowych do dobrej optymalizacji WP.

9. WP StatPress – wtyczka do zbierania informacji o ruchu na stronie, frazy kluczowe ilość unikalnych ip it. Dobra alternatywą jest bardziej rozbudowany WP SlimStat

10. SEO Smart Links – To narzędzie do przekierowań na puste linki, tagi itd. Kluczowa wtyczka do unikania błędów 404 i generowanie błędów w narzędziach google ;)

Wtyczki pod seo będę starał sie aktualizować co pól roku oraz będę generować nowy post z tego tytułu. Wszelkie sugestie mile widziane:)

Pozdrawiam

Bogdan Markowicz

Zobacz również:

5/5 - (18 votes)