Polska jest idealnym krajem dla pracy w marketingu oraz innych specjalistów w dziedzinie sprzedaży, którzy chcą z powodzeniem znaleźć pracę i zostać profesjonalnie zrealizowani.

Co się dzieje na polskim rynku pracy.

Każdego dnia pojawiają się nowe ciekawe oferty pracy dla specjalistów ds. Marketingu w portalu ofert pracy w Polsce Jobsora. Wynika to z faktu, że w kraju europejskim istnieje poważny niedobór personelu. Główny Urząd Statystyczny, Konfederacja „Lewiatan” oraz Komitet Dialogu Społecznego mówią o krytycznej sytuacji na rynku pracy.

Już teraz około 65% polskich organizacji twierdzi, że brak pracowników negatywnie wpływa na ich efektywność i uniemożliwia im zawieranie nowych umów. W przyszłości sytuacja się pogorszy. W najbliższych latach Polska będzie potrzebować 4 milionów pracowników. Do 2050 r. lokalnym firmom zabraknie już około 10 milionów pracowników.

Dlaczego warto pracować w marketingu?

Nauczyłeś się marketingu lub pokrewnego zawodu i zdobyłeś doświadczenie w marketingu. W takim przypadku twoje CV będzie zawierało większą liczbę odpowiedzi, ponieważ polscy pracodawcy stale szukają nowych wykwalifikowanych pracowników. Jest prawdopodobne, że znajdziesz odpowiednią ofertę w ciągu kilku dni.

Czego potrzebujesz, aby pracować w marketingu.

Najpierw, potrzebujesz wykształcenia zawodowego. Pracodawcy szanują także kształcenie podyplomowe. Szkolenia, a także kursy językowe, będą ogromną zaletą w uzyskaniu pozycji marketera w polskiej firmie.

Jakie zawody marketingowe są poszukiwane w Polsce?

Teraz w Polsce najbardziej aktywnie wymagane:

  • Młodsi marketerzy
  • marketerzy z umiejętnościami SEO;
  • Menedżerowie ds. PR;
  • Specjaliści od reklamy internetowej.

Standardowa lista obowiązków marketera w Polsce obejmuje:

  • opracowywanie i wdrażanie strategii marketingowych;
  • analiza potrzeb odbiorców docelowych;
  • komunikacja z klientami;
  • dbać o wizerunek firmy;
  • udział w burzy mózgów (burza mózgów).

Ile zarabiają marketerzy w Polsce?

W ostatnich latach wynagrodzenia w Polsce gwałtownie rosną. Według statystyk w ciągu ośmiu lat jego wielkość wzrosła o 40%, a nawet przewyższyła wskaźniki bardziej rozwiniętych krajów europejskich.

Średnia pensja dla marketera w Polsce wynosi 4080 złotych lub 955 euro. Specjaliści w dziedzinie marketingu tradycyjnego otrzymują nieco mniej, ale dla profesjonalistów w dziedzinie marketingu internetowego pensje są dwa, trzy, a nawet czterokrotnie wyższe od średniej.

Główny Urząd Statystyczny w Polsce twierdzi, że wynagrodzenie marketera jest wysoce zależne od województwa. Większość marketerów zarabia w woj.Mazowieckim. Obejmuje stolicę i jednocześnie największe polskie miasto Warszawa.

Jeśli chcesz pracować w marketingu w Polsce, zacznij od monitorowania strony z ofertami pracy Jobsora. Możliwe, że dotrzesz do pracodawcy marzeń już za kilka dni!

Zobacz również:

https://pl.jooble.org/praca-sta%C5%BC-marketing

5/5 - (2 votes)