Najważniejsze w sprzedaży jest, by twoje teksty zamieszczone w Internecie odpowiadały potrzebom klientów. Inaczej tracisz pieniądze włożone w copywriting. Profesjonaliści wiedzą, że użycie odpowiednich słów przekłada się na sukces w biznesie.

Przykładowo, premier Tusk stosując w kampanii wyborczej słowa: “druga Irlandia” lub “cud gospodarczy” zdawał sobie sprawę, jak szybko trafić do wyborców. Specjaliści od marketingu politycznego podobnie jak agencja interaktywna potrafią za pomocą właściwie dobranych słów wzbudzić zainteresowanie odbiorców. To przecież stanowi w ogromnej mierze o osiągnięciu zamierzonych celów. Skuteczny copywriting poza dostarczeniem klientowi rzetelnych informacji stosuje metodę łagodnej perswazji, aby zatrzymać go dłużej na wybranej stronie, lub wzbudzić w nim emocje , potrzebne np do podjęcia decyzji.

Gdy jesteś właścicielem firmy kurierskiej, zamiast nagłówka “Witaj na portalu xyz” zamieść raczej powitalny komunikat zawierający korzyści z usług w twojej firmie, np.? Firma xyz “najszybsze przesyłki!”. Klient, szukający szybkich przesyłek dotrze do twojej strony internetowej bez problemu. I tak, zamiast :”Kup” lepiej użyć :”Kup teraz!” by zwiększyć zainteresowanie i umieścić akcje w czasie (teraz). Zamiast ?Lokalizacja sklepów? lepiej:  “Znajdź sklep”. Agencja interaktywna przygotuje teksty opracowane w ten sposób, aby zwiększyła się liczba (konkretnych) ludzi wybierający daną usługę czy produkt. To oczywiście stanowi o przychodach, jakie może wygenerować dany serwis czy sklep online. Twoje przychody wzrosną, nie będziesz żałować pieniędzy zainwestowanych w usługi copywriterów. Profesjonalni twórcy tekstów reklamowych zapewnią szybki wzrost zainteresowania twoją firmą, a pisane odpowiedni teksty pod kątem SEO i pozycjonowanie winduje witryny w wynikach wyszukiwarek co przekłada się na ruch na stronie i potencjalnych klientów.

Gdy na przykład na twoją stronę wejdzie w ciągu dnia ok. 200 osób, a 10% z nich pozostawi kontakt mailowy zapisując się na newsletter, masz już adresy do 300 osób miesięcznie. To mogą przecież być twoi potencjalni klienci. To tylko przykład, ale przecież skuteczny copywriting zmierza do tego, by twoich odbiorców było jeszcze więcej. Teksty pisane z myślą o potrzebach klientów przekładają się na zdobywanie coraz szerszej grupy odbiorców.

Zainteresowanie naszym produktem , częste odwiedziny naszej strony to już połowa sukcesu. Czasem początkująca agencja interaktywna skupia się zbytnio na grafice, za mało uwagi poświęcając właściwemu opracowaniu tekstów wraz z nagłówkami. Nie biorą również pod uwagę przygotowania strony pod kątem wyszukiwarek oraz użyteczności oraz przejrzystości ofert i wielu inny składowych elementów. To częste błędy, z którego z pewnością nie przełożą się na całościowy sukces strategi marketingowej składającej sie na projektowanie strony www. Co z tego, że będzie bardzo atrakcyjny i estetyczny serwis czy sklep, skoro treści w nim zawarte będą nudne, byle jakie, nie przemyślane do końca? Nagłówki nie zwracające uwagi na sedno oferty? a strona pod katem technicznym nie będzie funkcjonalna.

Warto zatem zadbać o jakość i inwestować w sprawdzoną markę.

5/5 - (9 votes)