Zenbox opinia

Zenbox to jeden z najlepszych hostingów w Polsce, jak nie najlepszy bo cenowo, kładzie konkurencje, a mocą to już zdecydowanie.
Po roku mogę powiedzieć jedno: spokój :) ….ale dodam: najlepsza opieka techniczna jaka kiedykolwiek miałem ever! Moc tego hostingu kladzie nie jednego vpsa na którym byłem latami i wydawałem 10 krotność tej kwoty! i nie mogłem uzyskać takich efektów jak u nich. Opieka tych vps zakrawała na kpinę, jak nie janusze biznesu…przemilczę i nawet nie powiem o jakie firmy chodzi… to OVH moloch ze sztabem robotów którzy ci odpisują raz na dwa dni…albo te wszystkie hostingi z gazetek typu Home.pl nazwa.pl itd ludzie to biora bo jest tego pełno, a tam cie tylko naliczają na haracze i daje jakąś namiastkę. Opieka techniczna tam jest taka sama jak w ovh. Zeby nie było OVH mam domeny i nie narzekam :) ale doświadczenia z vpsami czy serwerami dedykowanymi masakra dwie maszyny mi rozwalili w pył….nigdy więcej w zenbox mam spokój i cisze i moc.

Jeśli chodzi o opinie na forach na temat firm hostingowych w Polsce, niby takich niezależnych :) Wiec tak: ci ludzie to jedna klika która poleca jeden drugiego, jak ktos sie wychyli i wyraża negatywna opinie na temat ich firm, zjedzą cie tam żywcem. Wiec nie polecam takich opinii wcale. Obiektywizm tam to mrzonka, tam ręka rękę myje i biznes sie kreci jak to w JanuszPolu ;)

Na dodatek prowadzać vps non stop miałem na głowie awarie, backaupy i wszelkie rzeczy serwisowe, po co na co? :) Jak ważny jest czas i spokój.
Rok czasu zapomniałem w ogóle o problemach, ci ludzie z zenbox potrafią odpisywać na ticekty o 4 rano w 10 minut, cud :)
Polecam bardzo.
Zenbox.pl​ robicie dobra robotę! :)

Dobry Polski hosting

W promocji na rok hosting to grosze jakieś 100 zyla! poważnie

Cennik hostinu obecnie link


Hosting Zenbox — usługa od Polskiej firmy

Zenbox.pl to firma oferująca usługi hostingowe z siedzibą w Częstochowie. Serwery Zenbox.pl znajdują się w Poznaniu i są zarządzane przez polską spółkę Beyond.pl. Jest to miła odmiana dla wielkich, zagranicznych korporacji hostingowych, które w Polsce posiadają co najwyżej swoje oddziały lub są zewnętrznie sterowane.

Zenbox działa na naszym rynku od 2012 roku i szczyci się tym, że stworzył pierwszy całkowicie polski hosting w chmurze.

Dla kogo jest hosting Zenbox?

Hosting od firmy Zenbox, zależnie od pakietu, jest dedykowany zarówno niewielkim, jak i średnim witrynom oraz dużym portalom. W ramach oferty hostingu można stworzyć wydajnie działające strony takie jak:

 • strona firmowa,
 • blog,
 • sklep internetowy,
 • duży portal WWW,

Podstawowe parametry hostingu Zenbox.pl

Dyski

Wszystkie hostingi w Zenbox.pl działają w oparciu o szybkie dyski SSD. Są to najszybsze dostępne na rynku dyski, są to jednak urządzenia bardzo dobrej jakości. Wiele firm hostingowych wciąż proponuje hosting współdzielony na talerzowych dyskach HDD, które są niewydajne i powodują masę problemów technicznych.

Moc obliczeniowa

Zenbox deklaruje, że moc obliczeniowa w jego pakietach hostingowych jest kolejno 2, 4 lub 6 razy wyższa niż w porównywalnych usługach konkurencji. Moc zapewniają dodatkowe rdzenie, które mają zapewniać wydajność i niezawodne działanie usług:.

 • od 2 do 6 rdzeni procesora (czyli 6 do 18 GHz),
 • od 4 GB do 8 GB RAM,
 • 100 jednoczesnych procesów PHP na konto.

Pojemność

Hostingi w Zenbox można zakupić w pojemności od 25 GB do 100 GB. Dużą zaletą pakietów jest to, że poza wykupionymi gigabajtami na hosting można w ramach usługi wykupić przestrzeń na pocztę w chmurze w pojemności od 50 GB do 2 TB. Jeśli nie zależy Ci na dużej poczcie e-mail, to nie musisz dokupować większej pojemności, ponieważ 50 GB dodawane jest do każdego hostingu.

Nielimitowane opcje

Zenbox gwarantuje kilka nielimitowanych opcji w ramach swojego hostingu tj.:

 • nielimitowana liczba stron i domen,
 • nielimitowana liczba kont pocztowych,
 • nielimitowany transfer plików,
 • nielimitowana liczba domen obsługiwana na pojedynczym hostingu,
 • nielimitowana liczba baz MySQL.

5/5 - (4 votes)