Hosting oparty na technologi PHP-FPM

/Hosting oparty na technologi PHP-FPM
Hosting oparty na technologi PHP-FPM 2017-11-07T03:05:47+00:00

Hosting oparty na technologi PHP-FPM dzięki takiemu rozwiązaniu strony www są aż siedmiokrotnie szybsze

W dzisiejszych czasach wiele aplikacji opiera się na systemach zarządzania treścią (CMS). Jednym z najpopularniejszych modułów jest WordPress.

Systemy te stawiają nowe wyzwania infrastrukturom hostingowym. Moduły CMS odwołują się do ogromnej liczby bibliotek (dane źródłowe wykorzystywane przez kod informatyczny). Jedna strona może korzystać z tysięcy elementów, które muszą być pobrane i zinterpretowane przez przeglądarki internetowe.

Dzięki innowacjom zastosowanym w architekturze platformy oraz w celu dostarczenia użytkownikowi pozytywnych doświadczeń, OVH wprowadziło technologię FPM na wszystkich ofertach hostingowych. Z naszych testów wynika, że technologia ta pozwala na uzyskanie siedmiokrotnie szybszego dostępu do hostingu. Niektórzy użytkownicy zauważyli nawet dziesięciokrotnie szybszy dostęp do strony.

Czym jest PHP-FPM?

Zapytanie PHP (jeden z najbardziej popularnych języków informatycznych) polega na interpretowaniu plików lub skryptów; każda interpretacja odwołuje się do elementów lub operacji do wykonania. Domyślnie plik PHP jest odczytywany w sposób identyczny i niezależny dla każdego zapytania. Nie są brane pod uwagę poprzednie operacje.

Technologia PHP-FPM pozwala na zapisanie w pamięci elementów i instrukcji, do których odnosi się zapytanie. Elementy te są zapisywane w pamięci cache na poziomie serwera i mogą zostać ponownie wykorzystane po pojawieniu się tego samego zapytania.

Filer jest więc mniej wykorzystywany, zmniejsza się obciążenie na poziomie maszyny (load average), zwiększa się dostępność zasobów niezbędnych do wykonania innych zadań.

Czym jest PHP-FPM?”

Jeśli działanie użytkownika na stronie wiąże się z wykonaniem zapytania w systemie, musi włączyć się interpretator PHP, utworzyć listę wymaganych elementów, odnaleźć je, sprawdzić, czy kod jest prawidłowy. Następnie wykonuje on instrukcję.

Dzięki PHP-FPM wszystkie te operacje są już znane i zarejestrowane przez serwer. Ich interpretacja jak również sprawdzanie stron jest więc szybsze.

Kto korzysta z PHP-FPM?

Korzyści zapewniane przez technologię FPM są zauważalne na strukturach takich jak moduły CMS oparte na dużej liczbie często odpytywanych plików PHP. Zalety są również widoczne na innych stronach korzystających z PHP.

Usługa PHP-FPM jest włączona na wszystkich naszych hostingach www. Należy pamiętać, że wykonywanie skryptów zależy również od liczby elementów worker PHP dostępnych do ich zinterpretowania. Przejście na wyższą ofertę wiąże się z zapewnieniem większej liczby elementów worker do dyspozycji.

Kto korzysta z PHP-FPM?

Dodatkowe informacje i zaawansowana konfiguracja

Usługa PHP-FPM jest instalowana i konfigurowana w naszej ofercie Hostingu www 2014. Nie musisz nic robić, żeby z niej korzystać!

Jeśli korzystasz z poprzedniej oferty hostingu lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat konfiguracji tej funkcji na hostingu OVH, zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem dostępnym tutaj.

Hosting oparty na technologi PHP-FPM
Rate this post
error: Strona jest chroniona!