Trendy w social media marketing na 2020 rok

Jeśli nadal się zastanawiasz czy powinieneś zaistnieć online, być w social mediach i wdrożyć swój wizerunek profesjonalnie. To poniżej kilka faktów i trendów na 2020 rok.

✅ Kilka danych na początek 2020 roku :

📌 Liczba osób online, mobilnych i społecznościowych wzrosła i nadal wzrasta.

Dane Według Global Digital Report na rok 2019:

📌 Liczba użytkowników Internetu na całym świecie w 2019 r. wynosiła 4,4 miliarda, co oznacza wzrost o + 9,1% rok do roku.

📌 Liczba użytkowników mediów społecznościowych na świecie w 2019 r. wynosiła 3,5 miliarda, co oznacza wzrost o + 9% rok do roku.

📌 Liczba użytkowników telefonów komórkowych w 2019 r. wynosiła 5,1 miliarda, co oznacza wzrost o + 2% rok do roku.

📌 87% kupujących w e-commerce uważa, że media społecznościowe pomagają im podjąć decyzję zakupową.

📌 1 na 4 właścicieli firm sprzedaje za pośrednictwem Facebooka !

📌 40% firm na świecie korzysta z mediów społecznościowych do generowania sprzedaży.

📌 30% konsumentów twierdzi, że dokonywałoby zakupów bezpośrednio za pośrednictwem platform mediów społecznościowych jeśli będzie to tylko możliwe !

✅ Serwisy społecznościowe są teraz przede wszystkim mobilne, a użytkownicy oczekują od firm funkcjonalności, organizacji i jak najlepszych doświadczeń, które pozwolą im przeglądać i kupować na urządzeniach mobilnych.

✅ Marki, które chcą wykorzystać wpływ jaki dają media społecznościowe, muszą zaakceptować trend cyfrowej transformacji i stać się wizualnie wyraziste w social mediach , autentyczne i możliwe do identyfikowania się z nimi

✅ Zaufanie – marki, które chcą przejść skutecznie do sprzedaży w mediach społecznościowych powinny zastanowić się, jak zbudować zaufanie i stworzyć doświadczenie online, które pokaże wyraźną wartość podczas przeglądania online przez klienta .

6 trendów na 2020 rok :

📈 Trend 1:
Wzrost we wszelkich projektach e-commerce –  jeśli to możliwe powinieneś być w e-commerce ze swoim biznesem również offline

📈
Trend 2: Handel w mediach społecznościowych będzie wykraczał poza ustalone kanały i będzie rosło znaczenie strategii Omnichannel

📈
Trend 3: Influencer Marketing będzie nadal rósł i zwiększał udział w rynku marketingowym

📈
Trend 4: Wykorzystywanie bogatych i rozbudowanych treści wizualnych i wideo, YT marketing

📈
Trend 5: Wzrost znaczenia komunikatorów takich jak Messenger w marketingu i w przesyłaniu wiadomości również zautomatyzowanych chatboty , boty itd ( spadek znaczenia emailingu ) ze wzgledu na rosnąca dynamikę komunikacji

✅ Wnioski :

📌 W miarę rozwoju mediów społecznościowych nastąpi rozwój handlu społecznościowego, dając konsumentom większy wybór i sposoby przeglądania oraz kupowania w różnych kanałach społecznościowych, przykładem jest promowanie ofert w Marketplace in Facebook czy coraz bardziej popularnym Google Shopping

📌 Podczas gdy główne platformy zoptymalizowały ofertę handlu społecznościowego, nowi uczestnicy, tacy jak np TikTok, zaczynają testować i eksperymentować, docierając do coraz większej liczby młodszych konsumentów odchodząc od obecnych liderów.

📌 Marki, które chcą eksplorować handel społecznościowy w ciągu najbliższych 12 miesięcy, muszą wypróbować testowanie i uczenie się na różnych platformach, ale pamiętać też o tym , że nie może to się sprowadzić tylko i wyłącznie do przycisku „kup” !

📌 Według Global Web Index kupujący coraz częściej będą korzystać z wielu kanałów podczas zakupów online ( także offline ) dlatego kanały społecznościowe muszą być używane w połączeniu z innymi kanałami handlowymi i uzupełniające je, aby zapewnić spójne wrażenia konsumenckie na każdym etapie zakupu.

5/5 - (4 votes)