Pozycjonowanie

Pozycjonowanie (11)

Pozycjonowanie seo

czwartek, 20 marzec 2014 15:07

Podstawowe rodzaje reklam internetowych

Napisane przez
Podstawowe rodzaje reklam internetowych

Jest kilka  typów reklamy internetowej, które diametrlanie różnią się między sobą. Decydując się na poszczególne działania reklamowe musimy wziąc pod uwagę wiele czynników, m. in. grupę docelową, budżet, czas przeznaczony na osiągnięcie wyników. Jeżeli rozwijamy swój biznes w Internecie, warto zastanowić się także nad pozycjonowaniem stron internetowych (SEO), które w dłuższej perspektywnie pozwoli nam osiągnąć wysokie pozycje w Google i zmniejszyć wydatki na reklamę w wyszukiwarkach typu AdWords.


SEO

SEO (Search Engine Optimization), inaczej - optymalizacja i pozycjonowanie stron internetowych, to metoda przez wielu nie powiązana związana wprost z reklamą, niemniej w dłuższej perspektywie jest niezmiernie istotna w procesie promowania biznesu. Polega na wprowadzeniu strony internetowej na jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych. Użytkownicy wyszukują towary i usługi, wprowadzając zapytania na przykład do Google, a następnie dokonują wyboru na podstawie otrzymanych rezultatów. Oczywiście, najwięcej odwiedzin notują witryny, do których linki znalazły się na pierwszej stronie wyników. W większości przypadków to właśnie ten rodzaj działań w Internecie jest najbardziej efektywny z punktu widzenia kosztu przyciągnięcia końcowego klienta.

Mechanizm tej metody polega na dopracowaniu serwisu tak, aby podnieść jego pozycję w wynikach wyszukiwania. Można to osiągnąć przy pomocy środków, które rozdzielamy na dwie grupy: optymalizacja czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Do pierwszych zalicza się pracę nad treścią serwisu, jego strukturą, znacznikami itd. Zewnętrzna optymalizacja dąży do uzyskania linków przychodzących, co jest brane pod uwagę przez praktycznie wszystkie wyszukiwarki.

Najistotniejsze zalety pozycjonowania:

 • obejmuje swoim zasięgiem szerokie audytorium, gdyż znacząca większość Internautów poszukuje informacji o towarach i usługach właśnie poprzez wyszukiwarki;
 • naturalność i niezauważalność, ponieważ zaufanie do wyników wyszukiwania jest o wiele większe niż do pozostałych popularnych rodzajów reklamy, co w rezultacie powoduje, że pozycjonowanie jest techniką niewychwytywalną dla przeciętnego użytkownika internetu;
 • stosunkowo niskie koszty przyciągnięcia klientów;
 • wyraźne ukierunkowanie, gdyż przy odpowiedniej optymalizacji z wyników wyszukiwania internauci przechodzą na te strony, które są najbardziej relewantne w stosunku do zapytania i zawierają poszukiwane informacje.

Niemniej SEO posiada też pewne niedostatki:

 • zazwyczaj potrzeba sporo czasu by osiągnąć oczekiwane efekty - w przypadku serwisów poprawnie zoptymalizowanych wejście do czołówki wyników zajmuje zazwyczaj około miesiąca w przypadku najprostszych fraz, 3-4 dla fraz średniokonkurencyjnych i powyżej 4 dla popularnych;
 • nie można bezpośrednio wpływać na rezultat pozycjonowania, gdyż zależy on od wielu czynników;
 • trudno jest wprowadzać tym sposobem na rynek nowe towary i usługi - Internauci nieznający ich - po prostu nie będą ich wyszukiwać.

Badanie efektywności pozycjonowania wymaga narzędzi, jak na przykład Google Analytics, dzięki któremu możemy otrzymać statystyki dotyczące naszych użytkowników, ich zachowań oraz ruchu na naszej stronie. Sprawdzimy także, jaka ilość użytkowników przyszła na naszą witrynę z naturalnych wyników wyszukiwania oraz określimy wykorzystane do tego zapytania - wpisywane frazy/słowa. Nie zawsze można jednak stwierdzić bezpośredni związek między odwiedzającymi serwis i dokonanymi zakupami. Tu mogą znaleźć zastosowanie pośrednie wskaźniki, takie jak:

 • liczba odwiedzających powracających na serwis;
 • czas spędzony na serwisie i ilość odwiedzonych stron;
 • wskaźnik odrzuceń.Reklama kontekstowa

Jest to typ reklamy, w którym treść reklam jest dopasowana do treści stron. Na przykład na serwisie poświęconym obsłudze samochodów, można zobaczyć ogłoszenia reklamowe o sprzedaży części zapasowych, co jest w pełni logiczne i odpowiada tematyce. Reklama kontekstowa jest dopasowana do zainteresowan użytkowników, dlatego możemy osiagnąć wyższy współczynnik konwersji (np. kliknięć czy zamówień).

Główne plusy reklamy kontekstowej:

 • szerokie możliwości targetowania - można wyświetlać ogłoszenia tylko tym odbiorcom, którzy wchodzą w określoną grupę docelową;
 • praktycznie natychmiastowe osiągnięcie rezultatów - kampanię można aktywować od razu po jej stworzeniu;
 • wygodna kontrola nad efektywnością reklamy
 • możliwość rozliczania za kliknięcia w systemie PPC.

Minusy:

 • trudności w precyzyjnym dopasowaniu reklamy
 • po zakończeniu kampanii lub braku budżetu - wejścia na stronę momentalnie się zatrzymują;
 • Internauci wyraźnie widzą, że ogłoszenie jest reklamą;
 • przy włączonej blokadzie reklam w wyszukiwarce ogłoszenia mogą się nie wyświetlać.

Analiza efektywności reklamy kontekstowej nie jest skomplikowana. Łatwo można ją wyliczyć na podstawie ilości wyświetleń, kliknięć czy działań, jakie oznaczyliśmy jako konwersja (np. zostawienie danych w formularzu, zapis na newsletter czy zakup usługi). Dzięki temu szybko można reagować zmieniając kryteria targetowania czy kreacje. Pozwala to na szybką reakcję - kontrolę nad efektywnoscią kampanii oraz budżetem.


Reklama w serwisach społecznościowych

Współczesnej reklamy nie da się opisać bez wspomnienia o narzędziach reklamowych dostepnych w serwisach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter. Umownie można ją podzielić na dwa typy - SMM (Social Media Marketing) i Social Ads - reklamę targetowaną wewnątrz serwisów społecznościowych.

Ten rodzaj działalności można też scharakteryzować jako pracę z audytorium w celu promowania marki, towarów czy usług. Jest ona obecnie uznawana jako narzędzie Public Relations, które nie przekłada się bezpośrednio na sprzedaż produktów. Analiza pokazuje, że ta technika świetnie sprawdza się przy oswajaniu użytkownika z nową marką czy produktem. Jednak prowadzenie FanPage pochłania bardzo dużo czasu, ponieważ powinniśmy regularnie dbać o swoją społeczność użytkowników. Dlatego przed założeniem FanPage powinniśmy zastanowić się, czy posiadamy odpowiednią wiedzę oraz odpowiednia ilość czasu do prowadzenia tego typu rekalmy. Pamiętajmy, w social media marketingu chodzi o to, aby przede wszystkim angażować naszych odbiorców i robić to regularnie.

Reklama targetowana w serwisach społecznościowych to ogłoszenia, które pojawiają się na skutek wybranych przez użytkownika parametrów. Kryteria targetowania są standardowe, jak na innych serwisach oferujących reklamę internetową. Cena może się znacznie wahać, ale w większości przypadków przy opcjonalnych ustawieniach pozostaje ona na akceptowalnym poziomie i odpowiada potrzebom i możliwościom małego i średniego biznesu.


Reklama display (rozliczenie CPM)

Rekalma displayowa jest to najcześciej rekalma bannerowa, rozliczana za ilość odsłon (model CPM). Ogłoszenia dispaly mogą być zarówno statyczne, jak i zawierać animacje, co pozytywnie wpływa na przyciągnięciu uwagi klienta.

Wśród atutów tego typu reklamy można wyodrębnić:

 • duży zasięg w przypadku rozmieszczenia bannerów na popularnych stronach;
 • zwiększenie rozpoznawalności reklamowanego produktu;
 • możliwość stworzenia atrakcyjnego wizerunku produktu.

Niemniej jednak ten sposób reklamy posiada dość istotne wady:

 • koszt przyciągnięcia klienta jest stosunkowo wysoki, ponieważ rozliczamy się na ilość odsłon, a nie ilość realnych kliknięć
 • brak wyświetleń w przypadku blokowania reklamy w przeglądarce
 • koszt produkcji efektywnych bannerów jest dość wysoki.

W chwili obecnej wykorzystywanie wyłącznie reklamy bannerowej jest w większości przypadków nieefektywne. Bannery mogą być dobrym uzupełnieniem, jeżeli chcemy zwiększyć znajomość naszej marki lub produktu.

Reklama wirusowa

Ta technika marketingowa jest szczególnym rodzajem reklamy w Internecie całkowicie różnym od pozostałych, ponieważ jej mechanizm polega na rozprzestrzenieniu materiałów reklamowych przez samych użytkowników. Jak to działa? Wystarczy stworzyć unikalną treść która nie pozostawi reszty użytkowników obojętnymi i spowoduje,że podzielą się nim z przyjaciółmi i znajomymi. Tą formę reklamy można skutecznie wykorzystać w mediach społecznościowych.

Jedną z głównych zalet tej techniki jest jej samodzielne rozprzestrzenianie się i potencjalny dobry efekt przy bardzo niskich nakładach finansowych. W rzeczywistości jednak wszystko jest o wiele bardziej złożone:

 • bardzo trudno stworzyć materiał, który odniesie sukces wśród użytkowników, niekiedy jest to bardzo kosztowne;
 • bardzo trudno jest sterować tym typem reklamy i jej efekt może okazać się odwrotny od zamierzonego;
 • zwykle efekt jest krótkotrwały, burzliwa reakcja audytorium po pewnym czasie zanika i następuje cisza.

Efektywność tego rodzaju reklamy jest najtrudniejsza do przedanalizowania. Nie ma uniwersalnych narzędzi ani wskaźników dzięki, którym możemy określić bezpośrednie efekty takiej reklamy. Niemniej dla sprawnych marketingowców jest to ciekawa opcja promocji.

Podsumowanie:

Strategię reklamową zawsze należy dostosowywać do sytuacji i promowanego produktu. Każdy z rodzajów reklamy, umiejętnie wykorzystany, może przynieść sukces Twojemu biznesowi. Najlepszych efektów jednak można się spodziewać wykorzystując jednocześnie kilka technik reklamowych.

Powyższe zestawienie pokazuje podstawowe metody reklamy w Internecie, związane z wyświetlaniem treści reklamowych w przeglądarkach internetowych. Oczywiście, nie wyczerpuje to zakresu tematu reklamy internetowej, do której można zaliczyć także takie sposoby promocji, jak reklamy przesyłane za pomocą poczty internetowej (e-mail marketing), czy zyskujące ostatnio na popularności reklamy video, a także szereg innych, mniej popularnych działań.

sobota, 13 lipiec 2013 16:46

Co oznacza atrybut rel="nofollow"

Napisane przez

Atrybut „nofollow” jest dla webmasterów sposobem informowania wyszukiwarek, że nie mogą wykorzystywać wszystkich lub niektórych linków znajdujących się na określonej stronie.

 

Początkowo atrybut nofollow pojawiał się w metatagach na poziomie strony i zabraniał wyszukiwarkom indeksowania wszystkich linków kierujących z danej strony do innych zasobów. Na przykład:

 <meta name="robots" content="nofollow" />

Zanim atrybut nofollow zaczął być stosowany dla pojedynczych linków, uniemożliwienie robotom korzystania z poszczególnych linków na stronie wymagało dużego wysiłku (na przykład przekierowania linku do adresu URL zablokowanego w pliku robots.txt). Z tego względu utworzono dla atrybutu nofollow wartość rel. Dzięki temu webmasterzy mają teraz dokładniejszą kontrolę: zamiast uniemożliwiać wyszukiwarkom i robotom korzystanie ze wszystkich linków na stronie, mogą w prosty sposób uniemożliwić im indeksowanie określonego linku. Na przykład:

 <a href="/signin.php" rel="nofollow">Zaloguj się</a>

W jaki sposób Google traktuje linki oznaczone atrybutem nofollow?

Generalnie nie są one wykorzystywane. To oznacza, że Google nie przekazuje rankingu PageRank ani tekstu kotwicy za pośrednictwem tych linków. Zasadniczo zastosowanie atrybutu nofollow powoduje, że pomijamy linki docelowe w ogólnych mapach sieci. Jednak strony docelowe mogą pojawiać się w indeksach, jeżeli inne witryny zawierają do nich linki bez atrybutu nofollow lub jeżeli ich adresy URL zostały przesłane do Google w mapie witryny. Należy też pamiętać, że inne wyszukiwarki mogą interpretować atrybut nofollow w odmienny sposób.

Jak wyglądają zasady Google dotyczące stosowania atrybutu nofollow wraz z konkretnymi przykładami?

Zastosowanie atrybutu nofollow warto rozważyć w następujących przypadkach:

 • Niezaufana zawartość: Jeżeli nie chcesz lub nie możesz ręczyć za zawartość stron, do których linki zamieszczasz w swojej witrynie – mogą to być na przykład niezaufane komentarze użytkowników lub wpisy w księdze gości – linki te nie powinny być indeksowane. Może to zniechęcić spamerów do zajmowania się Twoją witryną i zabezpieczy ją przed nieumyślnym przekazaniem rankingu PageRank do „ciemnych zaułków” sieci. W szczególności spamerzy w komentarzach mogą przestać nękać określony system zarządzania treścią lub blog, jeżeli zauważą, że niezaufane linki w tej usłudze są oznaczane atrybutem nofollow. Jeżeli chcesz wyróżnić i nagrodzić osoby wspierające usługę, możesz automatycznie lub ręcznie usunąć atrybut nofollow w odniesieniu do linków publikowanych przez członków lub użytkowników, którzy dali się poznać jako osoby wartościowe.
 • Płatne linki: Pozycja witryny w wynikach wyszukiwania Google opiera się częściowo na analizie witryn, które zawierają linki do niej. W celu uniknięcia wpływu płatnych linków na wyniki wyszukiwania oraz wywierania złego wrażenia na użytkownikach zachęcamy webmasterów do umieszczania przy tych linkach atrybutu nofollow. Wskazówki dotyczące wyszukiwarek wymagają, aby płatne linki były ujawniane w sposób czytelny dla wyszukiwarek. Na tej samej zasadzie, w czytelny dla konsumentów sposób, są oznaczane inne płatne treści w internecie i materiałach drukowanych (na przykład całostronicowa reklama w gazecie może być opatrzona nagłówkiem ”Reklama”). Więcej informacji na temat stanowiska Google w sprawie płatnych linków.
 • Priorytetyzacja indeksowania: Roboty przeszukujące nie mogą się zalogować ani zarejestrować swojego uczestnictwa w forum, nie ma więc powodu, aby zezwalać Googlebotowi na indeksowanie linków typu „zarejestruj się" czy „zaloguj się”. Dzięki użyciu atrybutu nofollow w odniesieniu do tych linków Googlebot może indeksować inne strony, których obecność w indeksie Google jest bardziej pożądana. Jednakże solidna struktura informacyjna – intuicyjna nawigacja, adresy URL przyjazne dla użytkowników i wyszukiwarek itd. – to dużo istotniejsze zagadnienie w kontekście wykorzystania zasobów niż wpływanie na priorytety indeksowania za pośrednictwem linków z atrybutami nofollow.

W jaki sposób atrybut nofollow działa z interfejsem Social Graph API (rel="nofollow me")?

Jeśli udostępniasz opcję profili użytkowników i zezwalasz użytkownikom na tworzenie linków do innych profili w internecie, zachęcamy do oznaczania takich linków mikroformatem rel="me", tak aby mogły być one udostępniane za pośrednictwem interfejsu Social Graph API.

<a href="http://blog.example.com" rel="me">Mój blog</a>

Ponieważ jednak linki te są generowane przez użytkowników i mogą niekiedy prowadzić do niezaufanych stron, zalecamy oznaczanie ich atrybutem nofollow. Na przykład:

<a href="http://blog.example.com" rel="me nofollow">Mój blog</a>

Atrybut rel="me nofollow" sprawi, że oznaczenie rel="nofollow" będzie przez wyszukiwarki Google traktowane zgodnie z oczekiwaniami, czyli na przykład pozycja PageRank nie będzie przesyłana. Jednak w interfejsie Social Graph API link z atrybutem rel="me" będzie uwzględniany, nawet jeżeli będzie mu towarzyszył atrybut nofollow.

Jeżeli jesteś w stanie zweryfikować własność linku za pomocą technologii zarządzania tożsamością, np. taką jak OpenID lub OAuth, możesz usunąć link z atrybutem nofollow.

W celu uniknięcia indeksowania adresu URL z atrybutem rel="me nofollow" można użyć pliku robots.txt. Standardowe reguły wykluczania z pliku robots.txt są respektowane zarówno przez Googlebota, jak i interfejs Social Graph API.

Najważniejsze w sprzedaży jest, by twoje teksty zamieszczone w Internecie odpowiadały potrzebom klientów. Inaczej tracisz pieniądze włożone w copywritig. Profesjonaliści wiedzą, że użycie odpowiednich słów przekłada się na sukces w biznesie.

Przykładowo, premier Tusk stosując w kampanii wyborczej słowa: "druga Irlandia" lub "cud gospodarczy" zdawał sobie sprawę, jak szybko trafić do wyborców. Specjaliści od marketingu politycznego podobnie jak agencja interaktywna potrafią za pomocą właściwie dobranych słów wzbudzić zainteresowanie odbiorców. To przecież stanowi w ogromnej mierze o osiągnięciu zamierzonych celów. Skuteczny copywriting poza dostarczeniem klientowi rzetelnych informacji stosuje metodę łagodnej perswazji, aby zatrzymać go dłużej na wybranej stronie, lub wzbudzić w nim emocje , potrzebne np do podjęcia decyzji.

Gdy jesteś właścicielem firmy kurierskiej, zamiast nagłówka "Witaj na portalu xyz" zamieść raczej powitalny komunikat zawierający korzyści z usług w twojej firmie, np.? Firma xyz "najszybsze przesyłki!". Klient, szukający szybkich przesyłek dotrze do twojej strony internetowej bez problemu. I tak, zamiast :"Kup" lepiej użyć :"Kup teraz!" by zwiększyć zainteresowanie i umieścić akcje w czasie (teraz). Zamiast ?Lokalizacja sklepów? lepiej:  "Znajdź sklep". Agencja interaktywna przygotuje teksty opracowane w ten sposób, aby zwiększyła się liczba (konkretnych) ludzi wybierający daną usługę czy produkt. To oczywiście stanowi o przychodach, jakie może wygenerować dany serwis czy sklep online. Twoje przychody wzrosną, nie będziesz żałować pieniędzy zainwestowanych w usługi copywriterów. Profesjonalni twórcy tekstów reklamowych zapewnią szybki wzrost zainteresowania twoją firmą, a pisane odpowiedni teksty pod kątem SEO i pozycjonowanie winduje witryny w wynikach wyszukiwarek co przekłada sie na ruch na stronie i potencjalnych klientów.

Gdy na przykład na twoją stronę wejdzie w ciągu dnia ok. 200 osób, a 10% z nich pozostawi kontakt mailowy zapisując sie na newsletter, masz już adresy do 300 osób miesięcznie. To mogą przecież być twoi potencjalni klienci. To tylko przykład, ale przecież skuteczny copywriting zmierza do tego, by twoich odbiorców było jeszcze więcej. Teksty pisane z myślą o potrzebach klientów przekładają się na zdobywanie coraz szerszej grupy odbiorców.

Zainteresowanie naszym produktem , częste odwiedziny naszej strony to już połowa sukcesu. Czasem początkująca agencja interaktywna skupia się zbytnio na grafice, za mało uwagi poświęcając właściwemu opracowaniu tekstów wraz z nagłówkami. Nie biorą również pod uwagę przygotowania strony pod kątem wyszukiwarek oraz użyteczności oraz przejrzystości ofert i wielu inny składowych elementów. To częste błędy, z którego z pewnościa nie przełoża sie na całościowy sukces strategi marketingowej składającej sie na projektowanie strony www. Co z tego, że będzie bardzo atrakcyjny i estetyczny serwis czy sklep, skoro treści w nim zawarte będą nudne, byle jakie, nie przemyślane do końca? Nagłówki nie zwracające uwagi na sedno oferty? a strona pod katem technicznym nie będzie funkcjonalna.

Warto zatem zadbać o jakość i inwestować w sprawdzoną markę.

seo pozycjonowanie warszawa

 

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych  jest jedną z kluczowych strategii w promocji, reklamie i e-marketingu. Opierają się one między innymi na jakości generowanego i inkorporowanego kontentu , a to z kolei ma bezpośredni związek z pozycją w google. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej tej  technice w SEO.

Copywriting to przygotowywanie tekstów reklamowych dla podniesienia rankingu strony (miedzy innymi). W kontekscie SEO mamy jednak do czynienia z nieco innymi podejściem czyli tzw copywritingiem wiązanym.

Trzeba podkreślić, że teksty pisze się nie tylko dla użytkownika Internetu (oferta), ale trzeba też wskazać, że drugim odbiorcą jest wyszukiwarka Google. To silnik wyszukiwarki (pingwin 2) decydują o tym, jaka strona będzie dobrze widoczna w wynikach wyszukiwania.

SEO copywriting

W przypadku SEO copywritingu mamy  do czynienia z pisaniem i redagowaniem tekstów na potrzeby marketingu internetowego. Pod uwagę przy tworzeniu takich tekstów należy brać między innymi słowa kluczowe (frazy) ? to one są najważniejsze w tym kontekście.

seo pozycjonowanie warszawa

Copywriter powinien umieć wpleść je umiejętnie w treść pisanego przez siebie artykułu tudzież oferty. Oprócz tego musi on pamiętać o tym, aby słowa te były odpowiednio rozmieszczone, a także wyróżnione. Naturalnie tekst też powinien być interesujący i przekazywać wartościowe informacje.
Copywriter pisze między innymi artykuły tematyczne, teksty na zaplecze, opisy stron internetowych do katalogów, Presell Pages (popularne precle). Równocześnie jest to tekst oferty danego produktu czy treści o charakterze informacyjnym.

Czym sie charakteryzuje skuteczny copywriting?

Jeżeli chcesz wypromować swoją stronę internetową, wówczas powinieneś znaleźć odpowiedni zespół ludzi, którzy w tym temacie są kompetentni . Nie tylko powini oni wiedzieć, jak pozycjonować strony, ale również warto wskazać, że SEO copywriting jest tutaj niezwykle ważny i jest składowym elementem prowadzących do zakładanych strategii marketingowych klienta.
Co prawda zlecenie przygotowania dobrych tekstów nie jest tanie, to jednak jak najbardziej się ono opłaca. Można naturalnie postawić na liczbę tekstów, a nie na ich jakość, ale wiże sie to niska jakościa genereowanych tresci i backlinkow.. Tak treść jest niskiej jakości co za tym idzie może w dalszej perspektywie bardzo negatywnie wpływać na pozycjonowanie strony.

SEO copywriting powinien być zatem kluczowym elementem układanki pt. Pozycjonowanie SEO.

W nagraniu video Matt Cutts zapowiada wprowadzenie kolejnej już aktualizacji algorytmu Google o nazwie Pingwin (Penguine Update 2), która to ma nastąpić za kilka tygodni.

Aktualizacja ma być znacznie bardziej kompleksowa niż wprowadzona aktualizacja Pingwina po raz pierwszy w kwietniu 2012 r. i ma obejmować m.in. opłacone linki, które wg zaleceń Google powinny być opatrzone atrybutem nofollow, a także zawierać jasną informację dla użytkowników o tym, że są to linki reklamowe.

Głównym celem Pingwina jest obniżenie pozycji stron z nienaturalnym profilem linków, dlatego też z podwyższonym ryzykiem wiąże się masowe katalogowanie, czy też korzystanie z automatycznych narzędzi do zdobywania linków (m.in. Systemy wymiany linków, Scrapebox i Xrummer).

Dla przypomnienia, od kwietnia zeszłego roku nastąpiły jeszcze 2 mniejsze aktualizacji - Pingwin Update 2 (który w związku z omawianymi zapowiedziami powinien przyjąć nazwę 1.1) w maju 2012 r. i Pingwin Update 3 (albo 1.2) w październiku. Z tej informacji wynika ze po raz kolejny trzeba stawiać na jakość a nie ilość.

czwartek, 11 kwiecień 2013 08:01

Podstawy SEO czyly synonimiczność

Napisane przez

Jedną z podstawowych form istnienia podmiotu (firmy,osoby,usługi) w Internecie jest pozycjonowanie stron. To konieczne, gdy chcemy naszą stronę rozpowszechnić w Internecie na większą skalę.ia budowania wizerunku i docierania do docelowych grup klientów.

By taka reklama stała się skuteczna, trzeba w sieci zamieścić jak najwięcej artykułów  dotyczących działalności, którą Państwo lub Państwa firma prowadzicie. Najlepiej zrobić to przez rozpowszechnianie artykułów synonimicznych, czyli zawierających takie same informacje i tą samą treść, ale pod różnymi postaciami. Artykuły takie to nic innego, jak tylko przemieszane słowa albo też całe frazy słowne. Generujemy zatem całkiem nowy, a jednak tylko wzorowany na prototypie artykuł, który bez problemu możemy dodawać do setek, a nawet do tysięcy katalogów, blogów,stron internetowych, także w social media (w skrótowej wersji)

Inskrypcja jest tak konstruowana, tak żeby można z niej było skorzystać w celach generacji treści. Do tego służą specjalne programy. Oto przykład:

Jedną z {podstawowych|zasadniczych|fundamentalnych} form {działalności|istnienia|bytności} firmy w Internecie jest pozycjonowanie stron www. To {niezbędne|konieczne|nieodzowne}, gdy {chcemy|pragniemy|pożądamy} naszą stronę {rozreklamować|rozpowszechnić|zareklamować} w Internecie na {szerszą|większą|efektywniejszą} skalę.

Jak widać wyżej, synonimy poszczególnych wyrazów, są przedstawione w klamrach i oddzielone poziomą linią (kombinacja klawiszy shift" "|"). Nadzwyczaj istotne w takim tworzeniu tekstów, jest odpowiednie rozlokowanie spacji . W ciągu tworzenia całości, całość musi dysponować koherentną treść tak w stylistyce jak też i całej budowie zdań. Generatory tzw. "Mieszarki" tekstów, odczytują poszczególne wyrazy i wg. ustalonego algorytmu, układają je, tworząc różne treści aż aż do momentu wykorzystania wszystkich kombinacji słów.

Należy również zauważyć, że tą technikę można zastosować także do całych fraz. I tak np.:

{Oprócz tego|Ponadto} {realizujemy|wdrażamy|projektujemy} także {strony internetowe|sklepy internetowe e-commerce},

W powyższym przykładzie zastosowano syntezę trzech wyrazów. Dla tych, którzy chcą sformować druk w coraz w wyższym stopniu rozbudowany, a co za tym idzie, dający więcej wersji, dobrym sposobem jest aplikowanie synonimiczności całych zdań. Należy pamiętać, iż np. w tekście mającym 2000 znaków, takich zdań nie może istnieć wiele, bo nie podlegają one podwójnej synonimiczności.

Przydatnym narzędziem, podczas pracy tego rodzaju, jest program do generowania synonimów, gdzie wpisujemy poszczególny wyraz i pojawią się nam wyrazy bliskoznaczne. Natomiast same generatory tekstów - "mieszarki" treści, znajdziemy w internecie nawet na stronach online. Dostępne są też wersje na komputer.

Stosując takie rozwiązania dla celów pozycjonowania stron www, zaoszczędzamy wiele czasu. Co prawda wyszukiwarki są w stanie rozpoznać teksty tego typu, lecz jeśli są one sprytnie ułożone, to z ich indeksacją nie będzie problemów. Takie techniki jak wyżej, najczęściej są stosowane przez pozycjonerów, dla dokonywania wpisów do katalogów i stron z artykułami lub tzw. Precli.

wtorek, 18 wrzesień 2012 11:29

Content

Napisane przez

Content to treść, zawartość strony internetowej, tekst i obrazki na niej się znajdujące.
Warto wspomnieć o obowiązującej dla części środowiska zajmujacego się SEO zasadzie "content is king" według której, to nie linki miały wpływać przede wszystkim na pozycję strony, a właśnie treść, czyli content.

Przeważnie stosuje się równoczesnie pozycjonowanie za pomocą zarówno treści, jak odnośników, szczególnie, iż nic nie wskazuje, żeby zasada ta była w pełni prawdziwa lub w pełni fałszywa, mimo ciągłych prób obalenia jej bądź stuprocentowego potwierdzenia.


Tworząc serwis internetowy oraz wypełniając go contentem powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim przydatność publikowanych treści dla naszych użytkowników. Błędem jest wykonywanie treści jedynie pod wyszukiwarkę, co może często negatywnie wpłynąć na nasze pozycje w wynikach wyszukiwania. Dlatego też odpowiednia optymalizacja to znalezienie złotego środka - pomiędzy tekstem dla użytkownika a tekstem dla wyszukiwarki.

wtorek, 18 wrzesień 2012 11:28

Cloaking

Napisane przez

Cloaking jest zabronioną w większości wyszukiwarek metodą pozycjonowania strony, polegającą na przedstawieniu innej treści widocznej dla użytkownika, a innej dla robota indeksującego. Strona bada czy odwiedza ją robot indeksujący czy zwykły użytkownik i zwraca odpowiednią treść.


Jeżeli istnieją przesłanki, że zamiast zwykłego internauty, stronę odwiedza właśnie robot indeksujący, skrypt zaserwuje mu specjalnie do tego celu spreparowaną i zoptymalizowaną, przyjazną stronę. Witryna zostaje zaindeksowana według słów kluczowych, tytułów i linków nieraz w ogóle niezgodnych z treścią strony faktycznie widocznej dla użytkowników sieci. Aby ustrzec się przed takimi praktykami, wyszukiwarki stosują na przykład tzw. podwójną weryfikację adresu IP, zmieniają pulę adresów IP- robot najpierw odwiedza witrynę nie ukrywając adresu i zostaje prawidłowo rozpoznany przez skrypt, a następnie wraca pod ukrytym IP, by następnie porównać treść obydwu wersji strony. Jeżeli są identyczne, zostają dodane do indeksu.

Cloaking może być w wyjątkowych przypadkach dopuszczony, o ile zostanie udowodnione, że służy on np. dopasowaniu wersji dla danej przeglądarki, zwykle natomiast uznaje się go za praktykę nieetyczną i zabronioną. Strona niemieckiego koncernu BMW została usunięta z indeksu Google'a za stosowanie cloakingu.

wtorek, 18 wrzesień 2012 11:27

Ban

Napisane przez

Jest to największa możliwa kara jaką przewiduje mechanizm wyszukiwarki. Jej otrzymanie wiąże się z poważnym złamaniem regulaminu wyszukiwarki - na przykład przez ukrywanie tekstu czy tworzenie strony - spamu wyłącznie dla wyszukiwarki.

Jeśli mamy podejrzenia, że nasza strona mogła dostać bana należy wpisać w wyszukiwarkę komendę "site:naszastrona.pl" oraz jeśli w odpowiedzi nie wyświeli się żadna podstrona naszego serwisu, a wcześniej serwis widniał w indeksie wyszukiwarki przez dłuższy czas istnieje duże prawdopodobieństwo, że na daną domenę został nałożony ban.

wtorek, 18 wrzesień 2012 11:25

Aging delay

Napisane przez

Aging delay to rodzaj filtra w wyszukiwarce Google- polega na tym, że strona dzięki zjawisku Fresh Site Bonus utrzymuje się bardzo wysoko w wynikach wyszukiwania przez pierwszych kilka tygodni po dodaniu, następnie bardzo nisko spada, lub w ogóle znika z wyników.

Dotyczy to tylko wyników na wyszukiwanie słów kluczowych- strona jest cały czas zaindeksowana i pojawia się na zapytanie z nazwą domeny.


Aging delay jest prawdopodobnie zabezpieczeniem Google przed pozycjonowaniem nowych domen.

Liczydła

076083
DziśDziś5
WczorajWczoraj41
Ten tydzieńTen tydzień117
Ten MiesiącTen Miesiąc780
W sumie i po sumieW sumie i po sumie76083
Statistik created: 2017-09-20T22:12:33+02:00

Jeśli poszukujesz spersonifikowanej oferty przygotowanej na swoje potrzeby

skorzystaj z formularza

formularz zamowienie stron www lub pozycjonowanie

Projektowanie www

  Informacje IT

   UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

   Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

   Zrozumiałem
   Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz 
   w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
   Mogą też stosować je współpracujące z nami firmy badawcze oraz dostawcy 
   aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można 
   zmienić ustawienia dotyczące cookies bądź wyłączyć ich obsługę.
   Więcej o plikach cookies na stronie wszystkoociasteczkach.pl.